کلاس آموزش خوانندگی

در مقاله هشت نکته درمورد تمرین خوانندگی دانستیم که بیشتر خوانندگان حرفه ای درس ها ی آن را میخوانند. اما اگر میخواهید پس از شرکت در کلاس آموزش خوانندگی آموزشگاه موسیقی در منزل تمرین کنید چند چیز وجود دارد که میتواند به شما کمک کند. برای داشتن یک صدای آواز خوب،قبل از آواز خواندن به حفظ کنترل خود نیاز دارید. داشتن صدای قوی و تقویت حنجره به معنای داشتن صدای پر طنین یا توانایی فریاد زدن و تولید صدای بلند نیست، بلکه در واقع داشتن حنجره و صدایی است پرقدرت و نیرو …صدایی که در اثر اجرا و استفاده خسته نشود و توانایی هایش را از دست ندهد. بسیاری افراد هستند که علی رغم داشتن صدای پرطنین و پرحجم، بعد از مدت زمانی آوازخوانی ، تارهای صوتیشان از کار می افتد و توانایی انجام فعالیت بیشتر را ندارند. برعکس افرادی هم هستند که با وجود صدای کم حجم و نازک، دارای حنجره ای پرقدرت و توانایی اجرایی بسیار بالا هستند. به طوری که تارهای صوتی آنها این امکان را فراهم می کند تا بتوانند برای ساعت های متوالی و سالیان دراز آواز کار کنند.

تمرین خوانندگی در آموزشگاه موسیقی شمال تهران

گوش کردن به انواع موسیقی

ژانرهای مختلف موسیقی نیازمند مهارت و تکنیک های مختلفی هستند. شما می توانید تضاد بین موسیقی سنتی و موسیقی جاز را در نظر بگیرید. شخصیت ها و سبک های بسیار متفاوتی در هر کدام از ژانر هیا موسیقی هستند که آشنایی با آن ها می تواند برای شما بسیار مفید باشد. این سبک ها و صداهای مختلف باعث می شوند که موسیقی به یک هنر زیبا تبدیل شود. و متاسفانه، خواننده های بسیار زیاد با صداهای بسیار عالی هستند که گزینه های خودشان را تنها به یکی از این ژانر ها اختصاص می دهند. در درس های خصوصی تان، معلم شما با شما کار می کند تا سبک های مورد علاقه خودتان را پیدا کرده و متناسب با آن ها تمرین کنید. بسیاری از عوامل در این زمینه موثر هستند که شامل تون صدای شما و بازه صدای شما می باشد. شما یاد می گیرید که برای ژانر های مختلف از چه تکنیک های صوتی بهره ببرید.

آموزش موسیقی خوانی در کلاس آموزش خوانندگی

در حالی که بسیاری از خواننده ها بدون این که بتوانند یک نوت از موسیقی را بخوانند کل مسیر حرفه ای خودشان را سپری می کنند، اما یادگیری خواندن موسیقی یکی از مهارت های اولیه و بسیار مهم در آواز می باشد. بیشتر گروه های آواز و موسیقی به صورتی هستند که برای کار با آن ها شما باید بتوانید در حد ابتدایی نوت خوانی کنید به خصوص شمار مقادیر نوت ها و بازه های بین هر نوت. یادگیری نحوه خواندن نوت ها یکی از مهم ترین مهارت ها می باشد و مانند یادگیری یک زبان خارجی است. با وجود این که شما می توانید بسیاری از موضوعات را خودتان یاد بگیرید اما وقتی که با یک «بومی» آن زبان صحبت کنید قطعا نکات زیادی را یاد می گیرید! به همین دلیل است که شما به یک معلم نیاز دارید. وقتی که شما یاد گرفتید که چطور می توانید نوت خوانی کنید، می توانید با خواندن تمرین های مختلف تمرین کنید. مثلا یک برگه موسیقی و یک گام آغازین به شما داده می شود. بعد از چند دقیقه تمرین، گام آغازین یک بار دیگر اجرا می شود و شما باید نوت ها را مطابق با برگه نوشته شده بخوانید تا بتوانید توانایی های خودتان را توسعه دهید. با وجود این که این تمرین کمی دشوار بوده و نیازمند مهارت زیادی است، اما اگر تمرین کنید به مرور زمان بسیار ساده تر می شود.

یادگیری خواندن آواز به صورت هارمونی

در حالی که آواز بدون موسیقی نیز می تواند بسیار زیبا باشد، اما وقتی که موسیقی با آواز همراه می شود انگار جادویی در صدا دمیده می شود و این هارمونی می تواند بسیار زیبا باشد. هارمونی زمانی شکل می گیرد که نوت های مختلف که مکمل یکدیگر هستند به صورت همزمان خوانده و نواخته می شوند. بیشتر هنرجویان آموزشگاه موسیقی در ابتدا به ملودی یا تنظیم اصلی آهنگ گوش می دهند و به سختی می توانند با هارمونی بخوانند. در حالی که بعضی از خواننده ها انگار که از ابتدا گوش شان برای هارمونی تمرین یافته است، اما بیشتر خواننده ها باید بر روی این مهارت کار کنند تا بتوانند آن را تقویت کنند. یک معلم در آموزشگاه موسیقی خوانندگی نه تنها می تواند این مهارت را به شما یاد بدهد، بلکه با این روش، می توانید با معلم خودتان هم تمرین کنید!

اجتناب از آسیب

اگرچه انسان ها از ابتدای بشریت با موسیقی آشنا بوده اند، اما ممکن است در زمان آواز شما به خودتان صدمه بزنید. یکی از مبانی آواز که معلم می تواند به شما یاد بدهد اجتناب از این آسیب ها و دوری از صدمه به تارهای صوتی می باشد. استفاده از آب زیاد و جلوگیری از تنش در صدا یکی از مهم ترین مهارت ها برای جلوگیری از آسیب به تارهای صوتی هستند. این شرایط باعث می شوند که آواز برای شما سخت و یا حتی دردناک شود و یا ممکن است جنس صدای شما را خراب کند. حتی در شرایط بد، ممکن است کار شما به جراحی بکشد. اصلا مهم نیست که شما چند سالتان است، هر وقت که بخواهید می توانید در کلاس آموزش خوانندگی مبانی آواز را یاد بگیرید و از این هنر لذت ببرید. هر چه بیشتر تمرین کنید، مهارت شما نیز بیشتر می شود! موفق و موید باشید!