کلاس آموزش تار

خانه کلاس آموزش تار

فارغ التحصیلان این دوره قادر خواهند بود با فراگیری تکنیک های مربوطه و اجرای قطعات نوازندگی ساز تار ایرانی در، کنسرتهای داخل و خارج از کشور شرکت نمایند، این هنرجویان توانایی اجرای سولو با ارکستر های کوچک، ارکستر مجلسی و ارکستر بزرگ را بدست خواهند آورد.
آموزش تار

دوره آموزش تار مشتمل بر چند مبحث مهم به شرح زیرمیباشد
که توسط برترین اساتید داشگاهی کشور در آکادمی موسیقی هنر فارابی برگزار میگردد

۱- فراگرفتن تکنیکهای مرتبط با سبکهای مختلف نوازندگی ساز تار
۲- فراگیری و اجرای صحیح قطعات موسیقی از لحاظ تیونینگ، ریتم، دینامیک، تمپو آگوگیک، سونوریته و موزیکالیته
۳- فراگیری بیان موسیقیایی و اصول اجرا
۴- کار بروی رپرتوار قطعات ایرانی و جهانی ساز تار
۵- فراگیری آداب صحنه و اجرای صحنه ای در سطح کنسرتهای داخل آکادمی ( که برای همه هنرجویان برگزار خواهد گردید ) و کنسرتهای عمومی در تالارهای تهران ( ویژه هنرجویان منتخب آکادمی )
۶- فراگیری شیوه تمرین ذهنی بدون ساز و اجرای خلاق در دوره های ویژه آکادمیک

امتیازات ویژه جهت هنرجویان نوازندگی ساز تار

۱- برگزاری مستمر کنسرتهای داخل آکادمی جهت همه هنرجویان
۲- حمایت از هنرجویان مستعد و منتخب جهت کنسرتهای عمومی در تالار های سطح کشور توسط آکادمی موسیقی هنر فارابی
۳- حمایت از هنرجویان مستعد و منتخب جهت تولید آلبوم موسیقی دارای مجوز و معرفی ایشان به جامعه هنری توسط آکادمی موسیقی هنر فارابی
۴- حمایت جهت فعالیت در ارکستر ها و گروه های آکادمی و معرفی به سایر ارکسترها و گروهای موسیقی معتبر کشور
۵- ارائه گواهینامه معتبر توسط اساتید مطرح و شناخته شده آموزشگاه موسیقی هنر فارابی که بعنوان رزومه هنری معتبر تایید بسیار مثبتی در انجام فعالیتهای هنری خواهد داشت.

جهت درخواست مشاوره با اساتید برجسته دانشگاهی آموزشگاه موسیقی هنرفارابی تهران با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

۰۲۱-۲۲۹۲۰۸۸۸

۰۲۱-۲۲۹۲۰۸۸۹  آموزش ساز تار

  تار یکی از محبوب ترین سازهای موسیقی سنتی در ایران است و از حدود ۲۰۰ سال پیش تا به الان در موسیقی اصیل ایرانی حضور پر رنگی داشته است. تار به غیر از کشورمان در دیگر کشور‌های خاورمیانه‌ای نیز استفاده می‌شود اما در کشور‌های مختلف این نواختن این ساز سبک بخصوص خود را دارد. این ساز از چوب، پوست، استخوان و زه ساخته شده است و در دسته سازهای زهی مضرابی قرار می‌گیرد. صدای دلنشین نواختن تار طرفداران بسیاری دارد که از شنیدن این قطعات لذت بخش، غرق لذت می‌شوند. این ساز اصیل شهرت خود را مدیون هنر نمایی اساتید بزرگی از جمله حسین علیزاده، جلیل شهناز، محمد رضا لطفی و فرهنگ شریف است. اگرچه در گذشته ساز تار ۲۵ پرده داشته است اما تار‌های امروزی غالبا ۲۸ پرده دارند. اگر به دنبال آموزش تار هستید، در این مقاله قصد داریم این ساز اصیل و پرطرفدار را بهتر به شما معرفی کنیم.
  ویدئو های هنرفارابی
  آموزشگاه هنر فارابی
  کنسرت های عمومی و بین المللی
  کلاس آموزشی هنر فارابی
  کنسرت های هنرجویی

  آموزش آنلاین تار

  تار از جمله سازهایی است که خواننده‌ها به خصوص در اجرای آوازهای محلی از آن بسیار استفاده می‌کنند. به دلیل صدای دلنشینی که تار دارد، این ساز توانسته است محبوبیت ویژه‌ای در میان هواداران موسیقی کسب کند.

  این روزها کلاس‌های آنلاین طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند و به دلیل شیوع کرونا آموزشگاه‌های موسیقی نیز به آموزش تار به صورت آنلاین روی آورده‌اند.

  البته کیفیت کلاس‌های آنلاین تار با یکدیگر متفاوت است و به همین خاطر در هنگام ثبت نام در یک آموزشگاه موسیقی، علاوه بر بررسی اساتید باید به نحوه برگزاری کلاس‌ هم دقت کنید. برای مثال بسیاری از آموزشگاه‌های موسیقی آموزش تار را از طریق فیلم‌های ضبط شده به هنرجویان ارائه می‌کنند. در این حالت، هنرجو تعاملی با استاد ندارد و بازده کلاس نیز پایین خواهد بود.

  اما کلاس‌های آنلاین آموزش تار در آموزشگاه موسیقی هنر فارابی به این صورت نیست و هنرجویان نهایت استفاده را از کلاس خواهند برد. این مورد باعث می‌شود تا بازده کلاس‌های آنلاین آموزش تار نیز درست به اندازه کلاس‌های حضوری باشد، فقط با این تفاوت که وقت و هزینه کمتری صرف شده است.

  باید توجه داشته باشید، که کلاس آنلاین آموزش تار برای کسی مناسب است که می‌خواهد زمان محدودی در برای شرکت در کلاس صرف کند. اغلب دانشجویانی که کلاس‌های دانشگاه‌شان با کلاس‌های موسیقی‌شان تداخل دارد و زمان کافی برای رفت و آمد به کلاس ندارد، از آموزش آنلاین تار استفاده می‌کنند. البته بسیاری از کسانی که در شهرستان هستند و امکان ارتباط با اساتید برتر تار را ندارند نیز از مخاطبان کلاس‌های آنلاین مجموعه هنر فارابی هستند.

  همچنین کلاس‌های آنلاین هزینه‌ کمتری نسبت به کلاس‌های حضوری دارند، چرا که هزینه رفت و آمد استاد و هزینه‌های مربوط به محل برگزاری کلاس به شکل کامل حذف می‌شود. 

  آموزش ساده تار

  اگر به عنوان والد برای آموزش تار به فرزندان نگران هستید و به دنبال استادی می‌گردید که مباحث را به ساده ترین شکل بیان کند، آموزشگاه موسیقی هنر فارابی همراه شماست. کودکانی که علاقه مند به یادگیری تار هستند، معمولا از سن ۷ یا ۸ سال می‌توانند آموزش تار را شروع کنند.

  البته در کل در هر سنی که کودک بتواند ساز را در دست بگیرد، می‌توان آموزش تار را شروع کرد. برای اینکه کودک از موسیقی دلزده نشود، لازم است تا مباحث آموزشی به صورت ساده و روان بیان شوند.

  البته برای سنین کودک و نوجوان می‌توان تاری با اندازه استاندارد برای آن سن خریداری کرد. معمولا تار‌های مناسب برای کودکان و نوجوانان در سایز ۲٫۴ و ۳٫۴ وجود دارند. والدین توجه داشته باشند که تشویق و حمایت مهم ترین چیزی است که می‌تواند فرزند شما را در این راه به موفقیت برساند.

  مراحل یادگیری تار

  برای یادگیری تار مراحل مختلفی وجود دارد که با طی کردن آن‌ها می‌توانید بعد از مدتی به یک نوازنده توانمند تبدیل شوید.

  مرحله اول: انتخاب آموزشگاه و استاد

  در ابتدا لازم است تا یک آموزشگاه تار مناسب را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که بهتر است آموزشگاه انتخابی شما به صورت تخصصی به آموزش تار بپردازد و از اساتید با تجربه‌ای برای آموزش این ساز کمک گرفته باشد.

  مرحله دوم: خریداری کتاب اول دستور مقدماتی تار و سه تار هنرستان

  در مرحله بعد باید کتاب اول دستور مقدماتی تار و سه تار هنرستان را خریداری کنید. روند آموزش تار مثل هر ساز دیگری با استفاده از الگوها و روش‌های یک مرجع انجام می‌شود. کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار یکی از منابع مهم و از مراجع اصلی آموزشی سازهای تار و سه تار در اکثر آموزشگاه‌های حضوری و مجازی است که مورد تایید تمام اساتید هست.

  تمرینات این کتاب به صورت پلکانی و بسیار کاربردی است و هنرجو را از مرحله صفر تا رسیدن به سطح مطلوبی از توانایی نوازندگی، هدایت می‌کند. کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار در تمامی کتاب فروشی‌های معتبر وجود داشته و می‌توانید خریداری کنید.

  مرحله سوم: تهیه ساز مناسب

  قبل از شروع به یادگیری این ساز هنرجو باید یک تار مناسب برای افراد مبتدی را خریداری کند. فردی که هیچ تجربه‌ای در زمینه شناخت یک ساز و تشخیص خوب و بد آن را ندارد، نباید به صورت انفرادی تصمیم به خرید تار بگیرد. چرا که یک انتخاب نادرست و کیفیت بد ساز، علاوه بر ضرر اقتصادی می‌تواند باعث دلسردی فرد از ادامه یادگیری این ساز شود.

  برای خریداری یک تار مناسب می‌توانید به فروشگاه هنر فارابی مراجعه کنید. سازهایی که در این فروشگاه به شما عزیزان عرضه می‌شوند، پس از بررسی دقیق و اطمینان از کیفیت مناسب و استاندارد آن‌ها، انتخاب می‌شوند.

  بهترین اساتید سه تار

  آموزش تار پیشرفته

  برای آموزش تار به صورت پیشرفته لازم است تا در ابتدا به صورت کامل با اجزای آن آشنا شوید.

  • کاسه: جنس کاسه از چوب است و شکلی گلابی مانند دارد. دارای یک قسمت بزرگ و کوچک است و قسمت بزرگتر آن کاسه و قسمت کوچک تر نیز نقاره نامیده می‌شود.

  • پوست: بر روی دهانه کاسه قرار میگیرد و معمولا از جنس پوست بره تودلی یا بز است.

  • خرک: بر روی پوست دهانه بزرگ تار قرار می‌گیرد و معمولا از جنس استخوان است که وظیفه تفکیک سیم‌ها، ثابت نگه داشتن و تنظیم فاصله آنها با صفحه انگشت گذاری را دارد.

  • سیم گیر: قطعه کوچکی از جنس چوب یا استخوان است که در انتهای کاسه و قبل خرک قرار می‌گیرد.

  • دسته: قسمتی بین سر پنجه و نقاره است که معمولا از چوب گردو و توت ساخته می‌شود.

  • پرده‌ها: هر کدام از پرده‌ها از جنس نایلون و یا روده حیوانات هستند که به دور دسته می‌پیچد. انگشت نوازنده پشت هر پرده با کمی فشار قرار می‌گرد و سپس با مضراب به سیم‌ها ضربه وارد می‌شود تا نت مورد نظر نواخته شود.

  • شیطانک: معمولا از جنس استخوان است و بین سرپنجه و دسته قرار دارد تا سیم‌ها از شیار‌های آن عبور کنند و به گوشی‌ها برسند.

  • سرپنجه: در ابتدای دسته قرار دارد و شامل ۶ عدد گوشی در اطرافش است.

  • گوشی‌ها: به تعداد سیم‌های تار یعنی ۶ عدد هستند. گوشی‌ها که از جنس چوب هستند، برای کوک کردن سیم‌ها استفاده می‌شوند.

  تار نوازی مبتدی

  آموزش تار نوازی در آموزشگاه موسیقی هنر فارابی از سطح مبتدی و مقدماتی شروع می‌شود و تا سطح حرفه‌ای ادامه دارد. اگر تا به حال در کلاس موسیقی شرکت نکرده‌اید، می‌توانید بدون هیچ گونه نگرانی در دوره‌های تار نوازی مبتدی آموزشگاه تخصصی تار هنر فارابی شرکت کنید. در کلاس آموزش تار این آموزشگاه، مباحث پایه به شما آموزش داده می‌شود و بعد از یادگیری این مباحث می‌توانید سراغ مباحث پیشرفته تر بروید.

  آموزش تار از مبتدی تا ردیف نوازی

  یادگیری ساز تار کار چندان پیچیده‌ای نیست، اما باید بدانید که یادگیری این ساز نیاز به تلاش و پشتکار بسیاری دارد. به طور کلی یاد گرفتن یک ساز غیر از این که به آموزش نیاز دارد به تمرین هم نیاز دارد. زمان این تمرین بستگی به خود هنرجو دارد و باید متناسب با نیازی که هنرجو دارد، زمان صرف تمرین شود.

  شما در هر سطحی که هستید باید از یک استاد ماهر کمک بگیرید. معمولا اساتید موسیقی به کمک تجربه بالایی که در نواختن تار دارند می‌توانند مشکلات و ضعف‌های ریز شما را نیز در حین نواختن تار پیدا کنند. فراموش نکنید که یادگیری این ساز بستگی به میزان تمرین، تبحر استاد و استعداد شما دارد.

  هر کدام از این سه عامل می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در سرعت یادگیری شما داشته باشد، اما با تمرین درست و اصولی می‌توانید در سریع‌ترین زمان به این ساز مسلط می‌شوید و به مرحله ردیف نوازی برسید.

  مدت زمان یادگیری تار

  معمولا استاد میزان تمرین استاندارد را برای هر جلسه مشخص می‌کند، اما اگر می‌خواهید به سرعت بتوانید تار بنوازید، بهتر است روزانه حدود ۲ ساعت به صورت شخصی تمرین کنید. یاد گرفتن ساز تار حدود ۶ ماه تا ۲ سال زمان می‌‌برد اما حرفه‌ای شدن در آن شاید نیازمند چندین سال تمرین باشد.

  بهترین روش یادگیری تار

  اغلب هنرجویان تار استاد محور هستند و حتما باید در کلاس درس استاد حاضر شوند و طبق گفته‌های استاد تار را یاد بگیرند. کلاس‌های حضوری تار آمورشگاه موسیقی هنر فارابی توسط بهترین اساتید تار ایران برگزار می‌شود و تمامی هنرجویان قبل از شرکت در این کلاس‌ها سطح ‌بندی می‌شوند تا بهترین استفاده را از کلاس داشته باشند.

  با جست‌وجوی نام اساتید تار در اینترنت می‌توانید از کیفیت تدریس آنها مطمئن شوید و نمونه تدریس‌های‌شان را در سطح وب مشاهده کنید. همان طور که گفته شد آموزش حضوری تار بالاترین نرخ تعامل را دارد و اگر قادر به شرکت در کلاس‌های حضوری باشید، بهترین روش یادگیری تار همین است.

  هزینه آموزش تار

  هزینه آموزش تار بستگی به عوامل بسیاری دارد و نرخ‌ها به صورت کلی توسط اتحادیه آموزشگاه‌های موسیقی مشخص می‌شود. استاد مهم‌ترین عاملی است که مشخص کننده قیمت کلاس است و اساتید معتبر و خبره هزینه بیش‌تری برای برگزاری‌ کلاس‌های‌شان دریافت می‌کنند.

  موضوع دیگری که ممکن است باعث افزایش هزینه کلاس‌های بشود، برگزاری کلاس در مکان‌های گران قیمت است. برخی از آموزشگاه‌ها در نقاط خوب تهران قرار دارند و به همین علت قیمت بیش‌تری دریافت می‌کنند. البته برند موسسه هم در قیمت کلاس بی تاثیر نیست.

  موسسه موسیقی هنر فارابی بهترین قیمت را برای آموزش تار در نظر گرفته و شما به بررسی اساتید هر حوزه می‌توانید متوجه این قیمت بشوید.

  کتاب آموزش تار

  از آن جایی که ساز سه تار و تار هر دو از یک خانواده و سبک هستند به لحاظ نواختن و محل انگشت گذاری نت و نوازندگی به هم شبیه هستند و به طور معمول کتاب های آموزش تار و سه تار نیز مشترک هستند. کتاب های آموزش این دو ساز به دو دسته کلی تقسیم می شوند.

  دسته اول کتاب هایی هستند که برای آموزش اصول تئوری و قواعد موسیقی تدوین شده اند و دسته دوم نیز کتاب هایی هستند که به آموزش نحوه اجرای آهنگ و قطعه و مهارت نوازندگی می پردازند. به طور معمول برای آموزش تار نوازی توسط اساتید هر دو دسته کتاب های ذکر شده معرفی و استفاده می شود.

  کتاب های معرفی شده دسته اول از جذابیت کمتری نسبت به کتاب های قطعه و آهنگ نوازی برخوردارند، ولی در عین حال نقشی بسیار مفید و مهمی در یادگیری ساز دارند. چرا که سواد موسیقی هنرجو و نیز درک هنرجو از هنر موسیقی را بالا می برند.

  کتاب های زیادی برای آموزش تار نگارش شده اند، که با توجه به صلاحدید اساتید آموزش تار، یک یا چند مورد از آن ها معرفی می شود. بنابراین نمی توان استفاده از یک نوعِ خاص از کتاب آموزش تار را برای همه هنرجو ها پیشنهاد داد، چرا که با توجه به استعداد و نیز سطح هر یک از هنرجو ها، باید کتاب آموز تار متناسب با آن ها را پیشنهاد داد. به طور کلی چندین کتاب آموزش تار، در بین هنرجو ها برای آموزش تار محبوب و معروف شده اند، که در اینجا به معرفی برخی از آن ها می پردازیم:

  کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار ( این کتاب مربوط به سال اول و دوم هنرستان است)

  یکی از پایه ای ترین کتاب های آموزش تار، کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار است. در ابتدای این کتاب توضیحاتی در رابطه با آشنایی با کشش و شکل نت ها و شناسایی علامت های موسیقی آمده است. همچنین در ادامه مختصری در مورد تعاریفی چون وزن، ریتم و میزان و نیز تئوری موسیقی نوشته شده است.

  در ادامه این کتاب، قطعات کوتاهی برای تمرین آورده شده است. می توان گفت این کتاب که توسط روح الله خالقی نگارش شده است، از جمله اصولی ترین کتاب های آموزش تار و سه تار می باشد و بسیاری اساتید با تجربه از این کتاب برای شروع آموزش استفاده می نمایند.

  کتاب ده قطعه برای تار

  این کتاب شامل اتود های مفید و کاربردی برای هنرجویان می باشد، که مهارت هنرجویان را در انگشت گذاری صحیح بر روی پرده های ساز و نیز اجرا های سرعتی افزایش می دهد. این مجموعه در چهار جلد توسط استاد حسین علیزاده نگارش شده است.

  کتاب بیایید تار و سه تار بنوازیم

  استاد کیوان ساکت در این کتاب، مختصرا به توضیح بیان کوک ها و نحوه گرفتن ساز پرداخته و همچنین تئوری موسیقی و سپس تکنیک های چون شلال و دراب و … در قالب قطعات کوچک بیان شده است. این کتاب اصولی و خوب در ۲ جلد به چاپ رسیده است.

  کتاب پانزده قطعه برای سه تار و تار

  این کتاب کاربردی نسخه مکتوب آثار استاد جلیل شهناز و بر گرفته از آلبوم موسیقی پانزده قطعه برای تار و سه تار ایشان می باشد. پانزده قطعه برای تار و سه تار نام یک آلبوم از جلیل شهناز، هنرمند ایرانی است که در سبک سنتی تهیه و نواخته شده و دارای ۱۵ قطعه آهنگ است.

  همان گونه که می دانید به تنهایی کتاب آموزش تار مفید نخواهند بود و دروس موسیقی باید به صورت گام به گام با اساتید پیش برود. آموزش ساز اصیل و ایرانی تار در مجموعه آموزشی هنر فارابی در قالب دوره هایی تخصصی و نیز مقدماتی برای هنرجویان عزیز ارائه می شود.

  در دوره های آموزش تار که به صورت های حضوری و غیر حضوری هنر فارابی برگزار می شود، اساتید مجرب این مجموعه به آموزش اصولی و پایه ای موسیقی می پردازد و با معرفی و استفاده از کتاب آموزش تار، مهارت نواختن این ساز اصیل را به شما هنردوستان عزیز می آموزند.

   

  آموزش تار

  هزینه آموزش آنلاین تار

  کلاس‌های حضوری اساتید برتر برای آموزش تار شاید هزینه سنگینی برای برخی از هنرجویان داشته باشد، اما کلاس‌های آموزش آنلاین تار به دلایلی هزینه کمتری دارند و به همین خاطر مناسب کسانی است که می‌خواهند هزینه کم‌تری برای شرکت در کلاس‌ها بپردازند.

  کلاس آموزش تار

  کلاس آموزش تار به دو صورت آنلاین و حضوری در آموزشگاه موسیقی هنر فارابی برگزار می‌شوند، اما تصمیم این که کدام یک از این کلاس‌ها برای هنرجو بهتر است برعهده خود فرد است.

  اگر کارهای زیادی دارید و احتمال می‌دهید که در ساعت و روز مشخص شده به کلاس نمی‌رسید بهتر است سراغ کلاس‌های آنلاین تار بروید اما در صورتی که استاد محور هستید می‌توانید به صورت حضوری در کلاس اساتید تار شرکت کنید.

  ۱۰ بهترین آموزشگاه تار تهران

  آموزشگاه تار هنر فارابی

  یکی از مشهور ترین آموزشگاه‌های موسیقی در تهران که در شمال غربی این شهر واقع شده است، هنر فارابی است. این آموزشگاه به آموزش انواع ساز‌های ایرانی و غربی می‌پردازد، اما در صورتی که به دنبال یک آموزشگاه حرفه‌ای در زمینه آموزش ساز تار هستید، بهترین گزینه برای شما هنر فارابی است.

  بهترین آموزشگاه تار در تهران

  آزموشگاه‌های مختلفی در تهران وجود دارند که به آموزش ساز تار به صورت حرفه‌ای مشغول هستند و هنرجویان بسیاری هر ساله برای آموزش این ساز به این موسسه‌ها مراجعه می‌کنند. اما برای انتخاب یک آموزشگاه تخصصی تار علاوه بر تبحر استاد و سابقه آموزشگاه باید به محل قرار گیری موسسه، محیط و هزینه کلاس‌های آن نیز اهمیت بدهید. در نتیجه نمی‌توان بهترین آموزشگاه تار در تهران را مشخص کرد، چرا که بر اساس فاکتورهای بالا برای هر فرد متفاوت است.

  آموزشگاه تار در شمال تهران

  اگر در شمال تهران زندگی می‌کنید و به دنبال یک آموزشگاه تار مناسب در نزدیکی خانه‌تان هستید، هنر فارابی گزینه خوبی است. این آموزشگاه در شمال غربی تهران و در منطقه میرداماد واقع شده است. شما می‌توانید در دوره‌های مقدماتی تا پیشرفته تار این موسسه شرکت کرده و از حضور در محضر بهترین اساتید تهران استفاده کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

  جمع بندی

  از گذشته تا به الان تار پیشرفت و شهرت زیادی پیدا کرده است، اما شکل ظاهری آن فرقی نکرده است. در دهه‌های اخیر اساتید مطرح ایرانی توانستند دستاورد‌های بزرگی را برای تار رقم بزنند . این ساز توانسته است به موسیقی بین المللی و ارکسترها نیز راه یافته پیدا کند.
  امروزه در کشور ما خیلی از کودکان و نوجوانان علاقه مند به شرکت در کلاس‌های آموزش تار هستند و در این بین افراد کم سن توانسته‌اند با استعداد درخشان خود همه را شگفت زده کنند.
  اگر علاقه مند به یادگیری تار هستید، از سن ۷ تا آخر عمر می‌توانید در کلاس‌های آموزشی این ساز شرکت کنید. در حال حاضر کلاس‌های آموزش تار به دو صورت مجازی و حضوری دایر هستند و می‌توانید بر اساس شرایط خود در این کلاس‌ها شرکت کنید.
  آموزشگاه موسیقی هنر فارابی شرایطی را برای هنرجویان خود فراهم کرده است، که می‌توانند با معقول ترین هزینه یکی از شاگردان اساتید بزرگ تار ایران باشند.

  سوالات متداول آموزش تار

  مدت زمان یادگیری تار چقدر است؟

  معمولا استاد میزان تمرین استاندارد را برای هر جلسه مشخص می‌کند، اما اگر می‌خواهید به سرعت بتوانید تار بنوازید، بهتر است روزانه حدود ۲ ساعت به صورت شخصی تمرین کنید. یاد گرفتن ساز تار حدود ۶ ماه تا ۲ سال زمان می‌‌برد اما حرفه‌ای شدن در آن شاید نیازمند چندین سال تمرین باشد.

  بهترین روش یادگیری تار چیست؟

  اغلب هنرجویان تار استاد محور هستند و حتما باید در کلاس درس استاد حاضر شوند و طبق گفته‌های استاد تار را یاد بگیرند. کلاس‌های حضوری تار آمورشگاه موسیقی هنر فارابی توسط بهترین اساتید تار ایران برگزار می‌شود و تمامی هنرجویان قبل از شرکت در این کلاس‌ها سطح ‌بندی می‌شوند تا بهترین استفاده را از کلاس داشته باشند.

  هزینه آموزش تار چقدر است؟

  هزینه آموزش تار بستگی به عوامل بسیاری دارد و نرخ‌ها به صورت کلی توسط اتحادیه آموزشگاه‌های موسیقی مشخص می‌شود. استاد مهم‌ترین عاملی است که مشخص کننده قیمت کلاس است و اساتید معتبر و خبره هزینه بیش‌تری برای برگزاری‌ کلاس‌های‌شان دریافت می‌کنند.